Co chcielibyście wiedzieć o szczepieniach, a boicie się zapytać?

Home / Uncategorized / Co chcielibyście wiedzieć o szczepieniach, a boicie się zapytać?

Co chcielibyście wiedzieć o szczepieniach, a boicie się zapytać?

Czy chcielibyście zaszczepić swoje dziecko na boreliozę? Nie kleszczowe zapalenie opon mózgowych, a boreliozę właśnie? To zapraszam do przeczytania tekstu o szczepionkach. Także o tym jakie konsekwencje ma szczepienie i nieszczepienie dzieci. Sprawa ta wywołuje coraz większe emocje, ponieważ poza przeciwnikami dzisiaj aktywizują się również zwolennicy obowiązkowych szczepień. Nie lekarze, a rodzice.
Przez media przetoczyły się niedawno informacje o śmierci na odrę siedemnaściorga dzieci w Rumunii. Pod koniec 2016 tą samą chorobę zmarło ich szesnaścioro. Żadne nie było zaszczepione, chociaż w Rumunii szczepionka MMR jest obowiązkowa i bezpłatna. Właśnie pojawiła się informacja, że odra zawitała do Czech. Kwestią czasu jest, kiedy dotrze do Polski. Poprzednio pojawiła się w 2015 roku we Wrocławiu. Jeżeli epidemia miałaby w Polsce wybuchnąć, to najprawdopodobniej w innym większym mieście w pobliżu granicy z Czechami lub Niemcami – Opolu albo Katowicach. Raczej nie we Wrocławiu bo jego mieszkańcy powinni być już odporni po epizodzie z 2015 roku.
We wszystkich państwach bloku wschodniego obowiązek szczepienia był przestrzegany bardzo rygorystycznie, a dzieci nie zapadały na choroby, przeciw którym szczepienia były obowiązkowe. Upadek władzy totalitarnej przyniósł także skutek uboczny: coraz częstsze unikanie szczepień. Nie trzeba było długo czekać na efekty. W latach 90tych wybuchła w na terenie byłego ZSRR epidemia błonicy. Zachorowało 150.000, a zmarło 5.000 osób. Tylko dzięki pomocy USA, które dostarczyły szczepionki udało się sytuację opanować, masowo szczepiąc nie tylko dzieci, ale też dorosłych.
Zjawisko unikania szczepień występowało już wcześniej w zachodnim świecie. I Specjaliści nie mają wątpliwości, że temu zawdzięczamy coraz częściej wybuchające epidemie zapomnianych już chorób. Historię chorób zakaźnych zacznijmy jednak może od najstarszych udokumentowanych przypadków, czyli od Ramzesa V.
Wizualizacja jest interaktywna. Za pomocą strzałek po prawej i lewej stronie można zmieniać slajdy. Korzystakący z urządzen Apple powinni kliknąć na link
Więcej na Webnalist.com...
Recommended Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search