Skąd wziął się kryzys w USA?

Home / Business / Skąd wziął się kryzys w USA?

Skąd wziął się kryzys w USA?

Zbliża się okrągła, 7.  rocznica wybuchu kryzysu w USA. Skorzystam z tej okazji, żeby pokazać możliwości dobrego narzędzia do przygotowywania animacji. Jest to rozwiązanie mniej data, a bardziej storytelling. Jednak czasem same dane nie wystarczą, żeby opowiedzieć historię. Zacznę jednak od pokazania opowieści na ten sam temat w wydaniu moich ulubionych satyryków. Trochę po to, żeby wysoko postawić poprzeczkę, ale bardziej dlatego, że obejrzenie go za każdym razem powoduje u mnie ROTFL. Nawet jeżeli go znacie, warto go obejrzeć. Niezwykle trafny i bardziej niż zabawny. Chociaż dla niektórych  jest to śmiech przez łzy. Ale w sumie chyba lubimy sie smiać z cudzej głopoty i chciwości ;-). https://www.youtube.com/watch?v=y7BuFe_Asw0 A jeżeli ktoś nie nadążył z angielskim, to tu jest wersja z papisami. Oczywiście jest to popis aktorski, ale pokazuje dlaczego opowiedzieć historię kryzysu można bez korzystania z danych. A co jeżeli spróbujemy do tej opowieści wykorzystać RSA Amimate? Podobne do tego: https://www.youtube.com/watch?v=zDZFcDGpL4U Oczywiście można coś takiego zamówić w studiach brytyjskich i amerykańskich. Obawiam się jednak, że cennik może być zniechecający. Ale jest rozwiązanie: VideoSribe, czyli narzędzie umożliwiające przygotowanie RSA samodzielnie. Pomyślałem sobie, że prawie tak dużym wyzwaniem, jak wyłumaczenie przeciętnemu Brytyjczykowi co się stało, będzie próba zrobienie tego samego dla mojej 10-letniej córki (czy sie udało opowiem, jak wróci z wakacji). Poniżej próbka. Tylko błagam, nie czepiajcie się ścieżki dźwiękowej. Nie jest to projekt komercyjny i wynajmowanie studia nie było priorytetem. Ale oczywiście, jeżeli ktoś chciałby zrobić takie nagranie, to zapraszam. Umieszczę wtedy podziękowanie w filmie :-).
    https://www.youtube.com/watch?v=8NWquM4B_J8&feature=youtu.be
Kilka uwag praktycznych:
  • jest program płatny, jednak tygodniową licencję dostaniecie za darmo;
  • nie próbujcie robić takich rzeczy bez grafika (chyba, że sami dobrze rysujecie ;-)). To jest ruchomy komiks i rysunek jest nawet ważniejszych niż ciekawa historia. Oczywiście macie dostępną bazę rysynków i możecie zaimportować inne z sieci. Jednak trudno wtedy siagnąć oryginalny efekt;
  • wymaga dobrej współpracy scenarzysty i grafika. I co najmniej tygodnia czasu na produkcję.
Życze powodzenia w korzystaniu. A jak nie chcecie kupować licencji i zapłacić nieco mniej niż w COGNI+IVE, to się odezwijcie. Zobaczę co da się zrobić ;-). PS.: Dziekuję Jagodzie Mnich za pomoc i ciepliwość przy produkcji. Bez jej rysunków nic by z tego nie było. I Ryszardowi Petru za merytoryczny fundement w "Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu." (jest tam też fragment o Grecji, ale o tym może za jakiś czas).
Recommended Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search